MediDent
Tło

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zwykle kojarzy się pacjentom głównie z usuwaniem (wyrywaniem) zębów, lecz należy także pamiętać, że obejmuje ona także szereg innych zabiegów ściśle związanych z pozostałymi działami stomatologii. Poza samą skutecznością leczenia, w MediDent stawiamy na osiągnięcie pełnego komfortu pacjenta.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog realizuje szereg działań z zakresu operacyjnego leczenia jamy ustnej. Zabiegi chirurgiczne zostaną zalecone wyłącznie w momencie, gdy stomatologia zachowawcza nie przynosi pożądanych rezultatów. Spośród zabiegów chirurgicznych wykonywanych w MediDent możemy wyróżnić:

  • Ekstrakcje zębów (również zatrzymanych ósemek)
  • Resekcję wierzchołka korzenia
  • Regenerację kości
  • Podcinanie wędzidełka
  • Plastykę dna zatoki szczękowej

Wszystkie zabiegu realizowane są przy pomocy znieczulenia sterowanego komputerowo.

Ekstrakcja zębów

Ekstrakcja zębów to zabieg, który polega na chirurgicznym usunięciu zęba z jamy ustnej. Zabieg ten rozpoczyna się od znieczulenia oraz dalszego zerwania więzadła okrężnego zęba. Następnie ząb zostaje zwichnięty, a włókna ozębnej zerwane. Tak przygotowany ząb może być usunięty z jamy ustnej. Decyzja o ekstrakcji podejmowana jest przez stomatologa w momencie, gdy dostępne sposoby leczenie nie przyniosły lub też nie mają szansy przynieść pożądanych rezultatów. Ekstrakcji podlegają także zęby ósme, zęby złamane czy pozostawione korzenie.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych

Pojęcie zęby zatrzymane odnosi się do zębów, które nie wyrżnęły się w całości na powierzchnię dziąsła, bądź też nie zrobiły tego wcale. Niewykryty ząb zatrzymany może być źródłem dolegliwości, gdyż możliwe jest to, że taki ząb będzie uciskał nerwy pozostałych elementów uzębienia.

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg, którego celem jest odcięcie wierzchołka korzenia zainfekowanego zęba, wraz z usunięciem powstałych wokół niego zmian zapalnych. Zabieg ten jest konieczny, gdy pomimo leczenia kanałowego, bakterie nie ustępują i tworzy się zmiana na szczycie korzenia. Jednocześnie pozwala on na odstąpienie od konieczności wykonywania ekstrakcji zainfekowanego zęba.

Regeneracja kości

Regeneracja kości pozwala na odbudowę kości utraconej w wyniku resorpcji (zaniku). Zabieg ten jest wykorzystywany w momencie, gdy brak właściwej ilości struktur kostnych uniemożliwia podjęcie leczenia implantologicznego. Jest on także pomocny w zabiegach mających na celu odbudowę kości wokół implantu, jak i przy podnoszeniu dna zatoki szczękowej.

Laserowe podcinanie wędzidełek

Podcinanie wędzidełka to zabieg realizowany przez chirurga w momencie, gdy jest ono ukształtowane w nieprawidłowy sposób. Wędzidełko, które jest zbyt krótkie, znacząco utrudnia prawidłowy ruch języka oraz prowadzi do słyszalnych problemów z mową. Chirurg przecina błonę znajdującą się pod językiem, dzięki czemu pacjent może poruszać językiem we właściwy i poprawny sposób.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online