Medident
Tło

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Piękny wygląd zębów to marzenie każdego z nas. To właśnie dlatego w Medident pragniemy pomagać naszym pacjentom w osiągnięciu pożądanego efektu. Spośród dostępnych rozwiązań, pragniemy zaoferować wybielanie zębów oraz licówki.

Dlaczego stomatologia estetyczna jest tak istotna?

Stomatologia estetyczna pozwala na łatwe poprawienie wyglądu zębów, co znacząco wpływa na jakość naszego uśmiechu i komfort psychiczny. Działania podejmowane przez stomatologa skupiają się na zwiększeniu estetyki uzębienia, poprzez korygowanie jego kształtu lub koloru. Stomatologia estetyczna w MediDent to połączenie wielu specjalności, dzięki czemu piękne stają się wizytówką pacjenta.

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie wykonywane jest pod kontrolą lekarza stomatologa i rozpoczyna się od pokrycia zębów pacjenta specjalnym środkiem wybielającym w postaci żelu bądź pasty, bogatym w nadtlenek wodoru. W dalszej kolejności zęby pacjenta zostaną naświetlone przy pomocy LASERA, która w ten sposób rozjaśni kolor zębów, przybliżając go maksymalnie do bieli. Po zabiegu wybielania w gabinecie konieczne jest zastosowanie „białej diety”.

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów w domu, nazywane też wybielanie nakładkowym jest wykonywane samodzielnie przez pacjenta. Na indywidualnie przygotowane nakładki na zęby, pacjent sam aplikuje specjalny preparat wybielający na czas wyznaczony przez stomatologa. Aby efekty były zadowalające, w trakcie wybielania niezbędne jest zastosowanie „białej diety”

Licówki na zęby

Licówki na zęby to bardzo cienkie płatki wykonane z kompozytu, porcelany lub ceramiki. Jest to niezwykle proste, lecz niezwykle skuteczne rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej. Aby jednak licówki mogły być założone, konieczne jest oszlifowanie powierzchni szkliwa. Na tak przygotowane zęby, stomatolog może do nich przykleić licówki na stałe. To także świetna opcja na poprawienie długości, szerokości i koloru zęba.

Wskazania do zastosowania licówek

  • Wyraźnie widoczne nierówności w kształcie zęba
  • Przebarwienia szkliwa niemożliwe do usunięcia przy pomocy tradycyjnego wybielania
  • Obecność drobnych zmian w ustawieniu zębów, takich jak diastema
  • Pęknięcia lub ukruszenia szkliwa
  • Obecność nieestetycznego wypełnienia kompozytowego, psującego estetykę uzębienia

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online