MediDent
Tło

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się eliminacją ognisk próchnicy. Dzięki niej możliwe jest także właściwe leczenie ewentualnego zakażenia miazgi znajdującej się wewnątrz zęba. Jak sama nazwa mówi — stomatologia zachowawcza ma na celu przeprowadzanie bezbolesnych i skutecznych zabiegów, które pozwalają na utrzymanie zdrowego uzębienia.

Leczenie próchnicy zębów

Próchnica zębów jest niezwykle częstą chorobą uzębienia, której najczęstszymi powodami są niewłaściwa higiena jamy ustnej oraz dieta bogata w węglowodany. To właśnie one stają się pożywką dla bakterii obecnych w płytce nazębnej. Długotrwałe zaniedbanie prowadzi do powstania drobnych ubytków struktury szkliwa, przyjmujących najpierw postać białych plamek. Wraz z upływem czasu próchnica rozwija się, a pacjenci mogą odczuwać wyraźny ból zęba czy nadwrażliwość na ciepłe oraz zimne pokarmy i napoje. Sposób leczenia próchnicy zależy od fazy jej rozwoju — w początkowym stadium potrzebnym działaniem będzie jedynie remineralizacja szkliwa, podczas gdy próchnica rozwinie się, niezbędne będzie użycie wiertła celem oczyszczenia zęba z zakażonej tkanki.

Wypełnienia kompozytowe

Aby wyleczony z próchnicy ząb służył przez wiele lat, w celu uzupełnienia powstałego ubytku stosujemy światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe. Dzięki ich wykorzystaniu pacjent uzyskuje maksymalnie naturalny wygląd leczonego zęba. Kolor tego uzupełnienia dopasowany jest do koloru samego zęba przy pomocy technologii komputerowej, przez co pacjent uniknie dyskomfortu wynikającego z obecności różnokolorowej powierzchni szkliwa. Niewątpliwą zaletą wykorzystania wypełnienia kompozytowego jest możliwość użycia go na małych, jak i znacznie większych ubytkach. Realizujemy także wymianę starych, nieszczelnych, niekosmetycznych wypełnień.

Znieczulenie Komputerowe CALAJECT

Znieczulenie komputerowe CALAJECT to rewolucyjne narzędzie wykorzystywane w zakresie stomatologii zachowawczej, służące do znieczulenia miejscowego. CalaJect dozuje płyn znieczulający przy pomocy specjalnych końcówek aplikujących sterowanych przez komputer. Ilość anestetyku dostosowywana jest do potrzeb pacjenta. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie znacznie większej precyzji, przez co wykonanie zabiegu staje się znacznie przyjemniejsze dla pacjenta i prostsze dla stomatologa.

Laser do tkanek twardych – bez użycia wiertła. Borowanie promieniem lasera

Laser do tkanek twardych jest innowacyjnym rozwiązaniem z zakresu stomatologii zachowawczej. Polega ona na opracowaniu chorych tkanek przy pomocy wiązki światła. Opracowany ubytek może zostać właściwie odkażony i uzupełniony przy pomocy konkretnego wypełnienia. Jest to znacznie mniej inwazyjne rozwiązanie pozwalające na efektywne opracowywanie ognisk próchnicy. Laser do tkanek twardych nie może być jednak stosowany w momencie, gdy próchnica rozwinęła się w niedostępnych miejscach lub też, gdy konieczne jest usunięcie nieestetycznego wypełnienia kompozytowego.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online