Medident
Tło

Periodontologia

Periodontologia

Przyzębie to zespół tkanek pozwalających na utrzymanie zębów w poprawnej pozycji. Pozwala ono również na odżywienie, właściwe gojenie zębów i amortyzację wynikającą z jej codziennego wykorzystywania Jego leczenie jest kluczowe dla utrzymania poprawnego zdrowia nie tylko samych zębów, lecz także dziąseł, ozębnej, okostnej oraz kości zębodołu.

Czym jest periodontologia?

Periodontologia to dział w stomatologii zajmujący się leczeniem dziąseł i wspomnianych tkanek otaczających zęby. Poprzez wykorzystanie dostępnych rozwiązań, możliwe jest pozbycie się wszystkich nieprawidłowości z powierzchni zębów, zwłaszcza w postaci kamienia nazębnego. To pozbywanie się tego osadu, będącego uwapnioną płytką nazębną, jest głównym zadaniem leczenia z zakresu periodontologii.

Leczenie paradontozy

Sposób leczenia paradontozy zależny jest od dwóch podstawowych czynników, jakimi są stopień rozwoju choroby oraz miejsce nagromadzenia kamienia nazębnego.

Wśród zabiegów pozwalających na leczenie paradontozy przeprowadzanych w naszym gabinecie wyróżniamy:

  • skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy
  • piaskowanie (jako uzupełnienie skalingu – usuwanie przebarwień i wygładzenie powierzchni zębów)
  • leczenie stanów zapalnych dziąseł, będących powodem krwawienia dziąseł
  • leczenie kieszeni patologicznych

Profilaktyka chorób przyzębia

Z uwagi na to, że głównym powodem powstawania paradontozy jest niewłaściwa higiena jamy ustnej, to profilaktyka chorób przyzębia powinna opierać się na właściwym oczyszczaniu zębów z nagromadzonego osadu. Codzienne szczotkowanie, połączone z nitkowaniem oraz płukaniem jamy ustnej przyniesie odpowiednie rezultaty. Warto także dbać o regularne korzystanie ze skalingu i piaskowania.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online