Medident
Tło

Protetyka

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odbudową zniszczonych lub utraconych zębów. Spośród rozwiązań protetycznych dostępnych w Medident, pacjent może zdecydować się na korony protetyczne, mosty protetyczne oraz protezy ruchome. Wszystkie z nich pozwalają na nowo cieszyć się pełną funkcjonalnością uzębienia.

Uzupełnianie braków zębowych

Uzupełnienie braków zębowych przy pomocy dostępnych rozwiązań protetycznych jest podyktowane nie tylko estetyką uzębienia, lecz także zdrowiem jamy ustnej. Poprawnie funkcjonujący układ stomatognatyczny pozwala na uniknięcie zaników kości, stanów patologicznych dziąseł czy też podrażnień błony śluzowej.

Uzupełnienia metalowo-porcelanowe są wciąż standardem obowiązującym w stomatologii, który w wielu przypadkach umożliwia pełną odbudowę. Należy jednak wspomnieć, że te uzupełnienia nie zawsze spełniają estetyczne oczekiwania Pacjentów. Podbudowa metalowa może pociemnieć z upływem czasu, przez będzie ona odbijać światło w niekorzystny sposób, czego efektem będzie sztuczny wygląd uzębienia i szara otoczka tuż przy linii dziąsła.

Aby spełnić oczekiwania naszych Pacjentów, wykonujemy także uzupełnienia na podbudowie cyrkonowej. Tlenek cyrkonu to materiał niezwykle wytrzymały, wysoce estetyczny i zbliżony w kolorze do naturalnego zęba. Co więcej, uzupełnienia cyrkonowe wytwarzane są na podstawie technologii komputerowej, dzięki czemu uzyskuje się możliwie największą wytrzymałość i dokładność.

Korony protetyczne

Korona protetyczna to pewnego rodzaju nakładka na ząb, służąca do odbudowywania wyglądu oraz funkcjonalności zęba. Korona może być dostosowana do specyfiki oraz budowy zęba pacjenta, zarówno pod względem koloru, jak i kształtu. Ząb, na którym zostanie umieszczona korona, zachowuje się identycznie jak elementy naturalnego uzębienia. Korony protetyczne mogą być wykonywane w następujących kombinacjach:

 • Korony porcelanowe na podbudowie metalowej
 • Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne to uzupełnienia, które mogą być zastosowane w momencie, gdy braki zębowe są bezpośrednio otoczone przez zdrowe zebu pacjenta, które będą pełnić funkcję filarów mostu. Drugą częścią mostu jest tak zwane przęsło, które składa się z koron protetycznych połączonych z filarami. Cały most jest umieszczany w jamie ustnej na stałe, lecz należy pamiętać o tym, że niezbędne jest drobne oszlifowanie zębów, na których zostanie on osadzony. Wykonujemy:

 • Mosty porcelanowe na podbudowie metalowej
 • Mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej

Protezy

Spośród wykonywanych w Medident protez, możemy wyróżnić:

 • Protezy akrylowe — najprostsza, najtańsza, całkowita lub z klamrami metalowymi
 • Protezy akronowe — alternatywa dla protez akrylowych. Estetyczna, elastyczne klamry, bardziej wytrzymała, bez podniebienia
 • Protezy szkieletowe metalowe (cienki metalowy szkielet z klamrami)
 • Protezy szkieletowe acetalowe (metal zastąpiony bioacetalem — jest tomateriał estetyczny, odporny na zginanie, estetyczny, stosowany przy występowaniu alergii na metale)
 • Protezy hybrydowe — tzw. kombinowane
 • Protezy nylonowe – tzw. miękkie
 • Licówki
 • Korony
 • Mosty

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online