Medident
Tło

Diagnostyka

Diagnostyka

Diagnostyka zębów jest jednym z najważniejszych elementów poprawnego leczenia stomatologicznego. To dzięki dostępnej technologii jesteśmy w stanie właściwie zdiagnozować problem i zaplanować dalsze leczenie pacjenta. Diagnostyka w naszej pracowni rentgenowskiej przy pomocy promieni RTG pozwala dostrzec to, co niedostrzegalne dla ludzkiego oka.

Zastosowanie RVG w stomatologii

Promieniowanie Roentgena (RTG) to jedno z najbardziej pomocnych narzędzi, mogących ułatwić poprawną diagnozę na tle stomatologicznym. RVG (radiowizjografia = cyfrowe obrazowanie) umożliwia nieinwazyjne oraz bezbolesne uzyskanie obrazu badanego zęba wraz z otaczającymi go tkankami kostnymi. W zależności od potrzeb badanego obszaru jamy ustnej, badanie RVG może objąć swoim zasięgiem pojedynczy ząb, kilka z nich bądź całą szczękę. Przyjmowana dawka promieniowania jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia pacjenta.

Diagnostyka radiologiczna zęba

Diagnostyka stosowana w gabinecie stomatologicznym umożliwia wykrycie choroby, określenie rozmiarów i charakteru uszkodzenia zębów i kości. Najczęściej wykorzystywanym elementem diagnostyki obrazowej w każdej dziedzinie stomatologii jest zdjęcie RVG. W MediDent możemy zaoferować pacjentom nowoczesną radiografię – Kodak RVG.
Wykonujemy:

  • zdjęcia panoramiczne
  • zdjęcia cefalometryczne
  • zdjęcia celowane na pojedynczy ząb
  • zdjęcia zatok szczękowych
  • zdjęcia zatok czołowych
  • zdjęcia dłoni, nadgarstka

Szczególnie istotna jest diagnostyka próchnicy, a wyjątkowej uwagi wymaga wykrywanie zdradliwej próchnicy ukrytej. MediDent wyposażony jest w kamerę wewnątrzustną z detekcją próchnicy – KODAK CS 1600 + logicon. Urządzenie to łączy w sobie zalety wysokiej jakości kamery wewnątrzustnej oraz profesjonalnego narzędzia diagnostycznego. Użycie kamery KODAK CS 1600 zapewnia wiarygodną i precyzyjną diagnostykę. Poza tym, w naszej pracowni korzystamy z diagnostyki laserowej do tkanek twardych oraz lasera diodowego do tkanek miękkich.

Tomografia Komputerowa CBCT 3D

Badanie rentgenowskie wykorzystujące niewielkie dawki promieniowania. Pozwala uzyskać obrazy przekrojowe i przestrzenne 3D – trójwymiarowy obraz i możliwość obejrzenia, analizy sytuacji w różnych płaszczyznach, perspektywach. Badanie nie jest inwazyjne, jest szybkie i bezbolesne.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online