Medident
Tło

Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to odpowiedni sposób na zapobieganie powstawaniu chorób, takich jak próchnica bądź paradontoza. Mamy pewność, że profilaktyka w połączeniu z zabiegami higienizacji jamy ustnej sprawi, że zęby będą nie tylko piękne, ale co najważniejsze — zdrowe!

Dlaczego zabiegi profilaktyczne są tak istotne?

Profilaktyka w stomatologii odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu próchnicy oraz chorobom przyzębia i jamy ustnej. Dzięki wykorzystaniu tych zabiegów możliwe jest utrzymanie optymalnego zdrowia zębów oraz jamy ustnej. Przy braku odpowiedniej higieny oraz zaniedbaniu regularności zabiegów profilaktycznych narażamy się na poważne dolegliwości wynikające z obecności bakterii w jamie ustnej! Stosując skuteczne narzędzia takie jak infiltracja próchnicy ICON, możemy uzyskiwać zadowalające wyniki leczenia.

Skaling zębów

Skaling zębów to zabieg, który polega na usuwaniu nagromadzonego kamienia nazębnego. Jego pozostawienie na szkliwie może doprowadzić do rozwoju choroby przyzębia, jaką jest paradontoza. Sam skaling polega na użyciu specjalnej aparatury, jaką jest skaler ultradźwiękowy. Jego przyłożenie do zębów sprawia, że przylegający kamień stopniowo pęka, aż w końcu odpada od szkliwa.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów polega na usunięciu nagromadzonego osadu w postaci płytki nazębnej oraz drobnych przebarwień z powierzchni szkliwa. Wykonywane jest ono przy pomocy piaskarki, która kieruje na powierzchnię szkliwa strumień piasku o przeznaczeniu stomatologicznym w połączeniu z wodą. Piaskowanie jest często traktowane jako bezpośrednie uzupełnienie skalingu.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów skupia się powleczeniu zębów warstwą preparatu o dużej zawartości fluoru. Wzmacnia zęby i sprawia, że stają się odporne na próchnicę. Zabieg ten jest stosowany również przy nadwrażliwości zębów. Zalecamy jego wykonanie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów polega na wypełnianie drobnych zagłębień i szczelin na żujących powierzchniach zębów. Ich właściwe zabezpieczenie jest kluczowe dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia ognisk próchnicy. Lakowanie zdrowych zębów najlepiej jest wykonać zaraz po wyrżnięciu.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online