Medident
Tło

Implantologia

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii obejmująca uzupełnienie braków zębowych za pomocą implantów. Obecnie przeprowadzane zabiegi implantacji stanowią na całym świecie najnowocześniejszą formą przywracania funkcji estetyki i żucia. Nowoczesny światowy trend w medycynie zmierza w kierunku postępowania jak najmniej inwazyjnego, dzięki czemu cała procedura jest coraz bardziej komfortowa dla pacjenta. Implanty to niezwykła szansa pozwalająca na odzyskanie pięknego, ale co najważniejsze — kompletnego uśmiechu naszych pacjentów!

Czym jest implant stomatologiczny?

Implant stomatologiczny to nic innego, jak wszczepy lokowane bezpośrednio w kości, mające stanowić fundament pod dalszą odbudowę protetyczną. Implant pełni funkcję sztucznego korzenia brakującego zęba. Ten wszczep z wyglądu przypomina śrubę wykonaną z tytanu, która po właściwym zastosowaniu pozwoli na zastąpienie utraconego zęba. Niezbędna jest wcześniejsza konsultacja implantologiczna, wykonanie odpowiednich zdjęć, ustalenie ilości i stanu kości wymaganej do przeprowadzenia zabiegu.

Umieszczenie implantu w jamie ustnej jest możliwe w momencie, gdy od utraty elementu uzębienia minęło nawet kilka miesięcy czy lat. Należy jednak pamiętać o tym, że im wcześniej zdecydujemy się na ten zabieg, tym prostsze zadanie będzie miał stomatolog. Implanty stanowią doskonałą podstawę pod dalszą odbudowę protetyczną, stosowaną po ustabilizowaniu i zagojeniu rany powstałej po operacji jego wszczepienia.

Wszczepienie implantu rozpoczyna się od właściwego przygotowania planu leczenia pod całą operację. Bazą do tego działania jest wykonanie niezbędnych badań z zakresu radiowizjografii. Jeżeli u pacjenta stwierdzona ostanie odpowiednia ilość i jakość tkanki kostnej, a tkanki miękkie będą wolne od stanów zapalnych — implantolog będzie mógł przejść do zabiegu wszczepiania implantu stomatologicznego. Rozpoczyna się ono od rozcięcia dziąsła i wywiercenia otworu, w którym zostanie umieszczony implant. Po jego wkręceniu w kość szczęki lub żuchwy, lekarz zaszywa ranę, co rozpoczyna proces osteointegracji (zrastania się implantu z kością). Dzięki temu „sztuczny korzeń” zęba uzyskuje stabilność niezbędną do dalszego leczenia. Po przejściu okresu gojenia i zrastania się implantolog wkręca w implant śrubę gojącą, wspomagającą regenerację tkanek. Wraz z zakończeniem tego etapu, implant jest gotowy pod wykonanie dalszej odbudowy protetycznej zgodnie z potrzebami i życzeniami pacjenta.

Wskazania do implantacji

Jak już wspomnieliśmy, wszczepienie implantów wymaga wystąpienia konkretnych czynników, wraz z poprawną diagnostyką przeprowadzoną podczas konsultacji. Jednakże wskazania do przeprowadzenia implantacji to przede wszystkim:

  • Brak pojedynczego zęba
  • Braki kilku elementów uzębienia
  • Całkowite bezzębie
  • Braki międzyzębowe w różnych miejscach szczęki i żuchwy
  • Chęć uniknięcia noszenia protezy ruchomej (wyjmowanej)

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online