Medident
Tło

Pedodoncja

Pedodoncja

Pedodoncja to dziedzina stomatologii skierowana wyłącznie na potrzeby najmłodszych z pacjentów. Jej celem jest właściwa profilaktyka oraz leczenie zębów, zwłaszcza tych mlecznych. Proponujemy także małym pacjentom wizyty adaptacyjne oraz inne nieinwazyjne zabiegi, takie jak lakowanie i lakierowanie zębów.

Wizyta adaptacyjna

Wizyta adaptacyjna to świetne rozwiązanie skierowane do dzieci, które jeszcze nigdy nie odwiedziły stomatologa, bądź też odczuwają strach przed wizytą w gabinecie. Podczas tej wizyty dziecko otrzymuje szansę na oswojenie się z miejscem, jakim jest gabinet stomatologiczny, ale też poznaje używaną aparaturę i narzędzia a co najważniejsze — poznaje lekarza stomatologa. Dzięki temu dziecko przestaje się obawiać tego, co spotka po przekroczeniu drzwi gabinetu! Wizyta adaptacyjna sprawia, że znacząco spada ryzyko powstania dentofobii — strachu przed poddawaniem się zabiegom stomatologicznym.

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów mlecznych jest niezwykle ważną czynnością, która powinna być pieczołowicie pilnowana przez rodziców dzieci. Brak leczenia bądź też zbyt szybkie wypadnięcie zębów mlecznych z jamy ustnej może być bardzo szkodliwe po upływie wielu lat, wpływając na ustawienie zębów stałych. Stosowane przez nas działania pozwalają na skuteczną walkę z próchnicą i zabezpieczanie uzębienia przed powstawaniem kolejnych ognisk próchnicy.

Lakowanie i lakierowanie zębów

Lakowanie i lakierowanie zębów to zabiegi, które pozwalają na odpowiednią ochronę przed ewentualnym powstawaniem ognisk próchniczych. Lakowanie to pewnego rodzaju impregnacja bądź uszczelnienie bruzd i zagłębień obecnych na powierzchni zębów. Dzięki wykorzystaniu laku możliwe jest zminimalizowanie ryzyka powstania próchnicy.

Lakierowanie to zabieg, którego celem jest dostarczenie uzębieniu stężonej dawki fluoru. Stomatolog realizuje to poprzez nałożenie na powierzchnię szkliwa specjalnego lakieru, który stopniowo uwalnia składniki niezbędne do wzmacniania struktury zębów. Zalecamy wykonywanie lakierowania przynajmniej dwa razy w roku.

Zapraszamy do naszego gabinetu!
wyznacz trasę

W MediDent zawsze chcemy oferować naszym pacjentom najlepsze usługi na najwyższym poziomie. Cel ten realizujemy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, ciągłym doskonaleniu kadry medycznej oraz komfortowym warunkom obsługi Pacjenta.

Godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 20:00
Wtorek
10:00 - 20:00
Środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 14:00
x
Rejestracja online